Cele konkursu:

  • Kształtowanie i rozwijanie wśród dzieci zainteresowań fotografią.
  • Uwrażliwienie na piękno otaczającego nas świata i zachęcenie do utrwalania go w fotografii.
  • Zachęcenie do fotograficznej „interpretacji” otaczającej ich rzeczywistości.
  • Propagowanie walorów przyrodniczych regionu, w którym żyjemy.
  • Poszukiwanie nowych form i środków wyrazu artystycznego.
  • Popularyzowanie twórczości fotograficznej.

15 marca b.r. został podsumowany Szkolny Konkurs Fotograficzny „ZIMA W OBIEKTYWIE”. Wzięli w nim udział chętni uczniowie z naszej szkoły z klas IV-VIII. Każdy z uczestników mógł zgłosić do konkursu maksymalnie 3 samodzielnie wykonane zdjęcia. Jury konkursowe przy ocenie prac brało pod uwagę: zgodność z tematem, walor artystyczny, jakość techniczną i poziom estetyczny prac. Spośród nadesłanych prawie 60 zdjęć znalazły się naprawdę dobrze wykonane zdjęcia. Pozwala nam to sądzić, że wśród naszych uczniów są zdolni młodzi adepci fotografii.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Adam Urbaniak

II miejsce – Ewelina Humelt

III miejsce egz. – Klaudia Kurzawa i Martyna Jakubczak

Wyróżnienia:

Agata Grygielska, Kuba Urbaniak, Julita Jasińska, Milena Waliś, Kinga Witzke, Martyna Matysiak, Ewelina Humelt, Klaudia Kurzawa, Adam Urbaniak

Gratulujemy!

Organizator konkursu: Beata Grzelaczyk