„Nie do wiary jak szybko płynie czas…”

No i stało się! Rok szkolny 2015/2016 przeszedł do historii. Po całym roku ciężkiej pracy, najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni. Pani dyrektor wręczyła prymusom nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Odbyło się również uroczyste ślubowanie absolwentów.

 W poszukiwaniu bursztynów …
Trzydniowa wycieczka do Trójmiasta

15 czerwca uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę historyczno-turystyczno-krajoznawczą. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała zwiedzaniu. Po spotkaniu z panem przewodnikiem wyruszyliśmy na podbój Gdańska.

Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II 4 kwietnia ośmioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II. Test składał się z 30 pytań wielokrotnego wyboru. Zmagania te zawsze przynoszą wiele radości uczestnikom. Tak było również i tym razem. Pod koniec czerwca poznaliśmy wyniki konkursu. Laureatką V stopnia została Alicja Mąkowska, laureatka IX stopnia Alicja Majerowicz i Aleksandra Bocianowska laureatka XV stopnia. Gratulujemy i życzymy dalszych, owocnych sukcesów.

A to historia!

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna Oxford Archimedes. PLUS, w której uczestniczyło 16 uczniów z kl.IV-VI, pozwoliła wyłonić troje najlepszych. Laury IV i V stopnia zdobyli Jakub Waliś z kl.IV, Alicja Mąkowska z kl.V i Patrycja Sobczyk z kl.IV. Jednak zwycięzcami okazali się tak naprawdę wszyscy uczestnicy. Każdy sprawdził poziom swojej wiedzy, otrzymał dyplom i nagrodę gwarantowaną- zegarek i czasopismo o tematyce historycznej. Gratulujemy wyników!

Czwartoklasiści górą!

14 czerwca b.r. poznaliśmy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Olimpiada Wiedzy Archimedes Lingua Plus”. Najlepszą okazała się Patrycja Sobczyk z kl. IV, która została laureatką II stopnia oraz Jakub Waliś, także z kl. IV – laureat V stopnia. Gratulujemy!

MISTRZOSTWA GMINY LISKÓW W PIŁCE NOŻNEJ

18 maja b.r. odbyły się  MISTRZOSTWA GMINY LISKÓW W PIŁCE NOŻNEJ. Zawody zostały zorganizowane przez SP w Zakrzynie. Drużyny ze szkół podstawowych w Liskowie, Ciepielewie, Zakrzynie i Strzałkowie rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. 

MISTRZOSTWA GMINY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

6 maja b.r. tym razem w lasach Małgowa odbyły się MISTRZOSTWA GMINY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.  Słoneczna pogoda sprzyjała pokonaniu trasy. Naszą szkołę reprezentowało piętnastu uczniów z klas IV-VI. 

PALENIE SZKODZI ZDROWIU !

6 maja b.r. wyłoniono zwycięzców Szkolnego Konkursu Poetyckiego pod tym tytułem "PAPIEROSOM STOP!". Dzieci doskonale wiedzą , że nie warto palić, bo palenie szkodzi zdrowiu. Szkodzi zarówno palącym, jak i osobom, przebywającym w ich otoczeniu. Całą tą mądrość przelały na papier i w ten sposób powstały wiersze, wierszyki, rymowanki.  

 "Wola Sejmu to sprawiła... "

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja  to istotne dla Polaków święta, które przypominają  o ważnych wydarzeniach z historii naszego państwa.  O ile co do upamiętnienia wydarzeń 3 maja 1791 roku nikt nie ma wątpliwości, o tyle nie każdy wie, że 2 maja – to nie jest data przypadkowa.

Amelka wyśpiewała I miejsce, Alicja III !

Młodzi artyści już po raz piąty rywalizowali ze sobą podczas Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej, którego organizatorem jest nasza szkoła . Jak co roku, każdy z uczestników prezentował niezwykle wysoki poziom, fundując nam , widzom, wspaniałe muzyczne show. Komisja w składzie: pani M. Jerzak-muzyk, pan L. Dreczko- muzyk, pani
A. Cieplucha- anglistka i doradca metodyczny oraz pani A. Kornacka-Paszek- anglistka, długo debatowała zanim ogłoszono wyniki.

Podkategorie