W dniu 23 listopada 2022 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego i uczniowie z klas I-III wybrały się na wycieczkę do Wioski Świętego Mikołaja w Skansenie Bicz. Po dotarciu na miejsce zostały powitane przez Elfy, które umilały spędzanie czasu w obiekcie, a także zapraszały uczestników do wspólnej zabawy. Maluchy mogły przenieść się do Świątecznej Zimowej Krainy pełnej niespodzianek. Atrakcje, które oferowała nam wioska były następujące: poczęstunek świąteczną herbatką, lepienie pierników, spotkanie ze Świętym Mikołajem, zwiedzanie Chaty Mikołaja, wizyta w pracowni Elfów, gry i zabawy z Elfami i Mikołajem oraz wspólne kolędowanie. Mali uczestnicy wycieczki mogli także napisać list i wysłać go w poczcie Świętego Mikołaja. Gdy już dzieci nieco się zmęczyły, zjadły obiad, a następnie z wielką ochotą udały się na zakupy do świątecznego sklepiku, w którym można było kupić pamiątki. Na terenie obiektu znajduje się także Mini-zoo, gdzie podziwialiśmy różne zwierzęta; kozy, króliki, konie i dostojne bizony. Pogoda jak na listopad świetnie dopisywała, więc spacer w zoo nieco się przedłużył. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

25 listopada wzięliśmy udział w XIII TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR STAROSTY KALISKIEGO w Zespole Szkół nr 1 w Liskowie. W turnieju wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych m.in. z Koźminka, Goszczanowa, Moskurni, Zakrzyna, Strzałkowa oraz uczniowie ZS nr 1 w Liskowie. Naszym zawodnikom niestety nie udało się zakwalifikować do finałowych rozgrywek. Mimo to będziemy wspominać bardzo miłe przyjęcie przez organizatorów turnieju oraz sympatyczną atmosferę panującą podczas zawodów.

22 listopada w hali sportowej w Liskowie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Futsalu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy VI-VIII) i Igrzysk Dzieci (klasy IV-VI). W zawodach wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych gminy Lisków. Mecze rozegrano systemem "każdy z każdym". Naszą szkołę reprezentowali:

Mateusz Wypych, Wojciech Pyrek, Nikodem Lis, Michał Urbaniak, Tobiasz Grzywacz, Kacper Szprync – chłopcy starsi;

Patryk Werbiński, Mikołaj Gajdziński, Filip Lament, Jakub Przybyła, Błażej Szparaga, Damian Szprync, Wiktor Werbiński, Jan Jażąb – chłopcy młodsi.

Po rozegranych meczach chłopcy starsi zajęli III miejsce, natomiast chłopcy młodsi zajęli miejsce I i awansowali do rozgrywek powiatowych. Zawody zakończyły się w przyjaznej atmosferze w duchu sportowej rywalizacji. Gratulacje dla naszych sportowców, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę!

Dziś przedszkolaki ze Strzałkowa odwiedził Pan Mariusz Trzciński - kapelmistrz liskowskiej orkiestry. Ostatnio na zajęciach dzieci rozmawiały o muzyce, poznały instrumenty muzyczne, ale tylko teoretycznie. Dopiero  dziś mogły  zobaczyć,  dotknąć  a nawet zagrać  na kilku  instrumentach dętych.  Spotkanie z Panem Mariuszem i jego wspaniałe opowieści o muzyce i instrumentach,  możliwość  "grania" sprawiły przedszkolakom wiele  radości. Dziękujemy! 

17 listopada mieliśmy ogromną przyjemność gościć w szkole wspaniały duet: koordynatorkę- panią Karolinę Bazan, która czuwała nad całością przedsięwzięcia oraz nauczyciela z Łodzi- pana Piotra Kaczorowskiego, który pokazał uczniom, że chemia może być fascynująca. Wspaniałe, praktyczne zajęcia, w których to uczniowie, pod nadzorem pana Piotra, przeprowadzali doświadczenia, ucząc się i bawiąc jednocześnie. Każdy młody naukowiec miał na sobie fartuch laboratoryjny, okulary ochronne i rękawiczki, bo bezpieczeństwo to podstawa. Pełen profesjonalizm i ogrom wiedzy przekazany w bardzo przystępny sposób. Zajęcia odbyły się w ramach zadania publicznego pn. „Wspieranie inicjatyw promujących szkolnictwo zawodowe” i były współfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

W dniach od 02 do 09 listopada 2022r. w Szkole Podstawowej w Strzałkowie, odbył się kiermasz książek. Książki chętnie kupowali uczniowie, rodzice i nauczyciele. Kiermasz został przeprowadzony dzięki współpracy z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki w Tuliszkowie. W zamian za organizację kiermaszu uzyskaliśmy gratisy książkowe dla biblioteki oraz rabat gotówkowy, który zostanie przekazany na zakup nowości czytelniczych. Podziękowania  należą się również uczniom naszej  szkoły  z klas IV-VIII za pomoc w organizacji  przedsięwzięcia. Uczniowie przekazali informacje o kiermaszu całej społeczności szkolnej. Doradzali swoim młodszym kolegom i koleżankom w wyborze książek. Kiermasz wzbudził duże zainteresowanie ze strony uczniów . Jest to doskonała okazja, aby młodzież zaopatrzyła  się w książki tańsze nawet o połowę ceny  niż ta, proponowana w księgarniach. Biblioteka i szkoła  nie czerpią  żadnych korzyści finansowych z tej akcji. Za to mamy olbrzymią  satysfakcję ze współpracy z uczniami  i ww. księgarnią .

            Zapraszam do częstszego odwiedzania biblioteki.

                                        mgr Maria Ciemcia

W poniedziałek 7 listopada przedszkolaki świętowały Dzień Postaci z Bajek. Oczywiście wszystkie dzieci przebrały się za swoich ulubionych bohaterów, doskonale naśladowały ich zachowanie, znały ich przygody i wiele potrafiły o nich powiedzieć. I choć spotkały się księżniczki i smoki ze współczesnymi bohaterami o różnych mocach i umiejętnościach, to wszyscy razem wspaniale i zgodnie się bawili. Tańce, zabawy, zgadywanki, quizy sprawiły dzieciom wiele radości i jak to w bajkach zwykle bywa wszystko dobrze się skończyło;)

Jak każdego roku o tej porze, dzieci i młodzież z Oddziału Przedszkolnego oraz Szkoły Podstawowej w Strzałkowie, wzięły udział w uroczystym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Zaprezentowana inscenizacja, nawiązywała  do legendarnych początków polskiej państwowości oraz do najważniejszych wydarzeń z historii naszego kraju. Aktorzy przypomnieli również o znaczeniu i należnym szacunku do polskich symboli narodowych. - flagi, godła i hymnu.

W ramach kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu" zostały odśpiewane wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Występ uczniów z klasy IV i V uświetniły patriotyczne pieśni do śpiewania których, włączyła się spontanicznie społeczność szkolna. 

Całej uroczystości towarzyszyła niezwykle podniosła atmosfera.

4 listopada uczniowie klas IV – VIII Szkoły Podstawowej w Strzałkowie wzięli udział w wydarzeniu „Błogosławiony Carlo Acutis” organizowanym przez parafię Wszystkich Świętych w Liskowie. Program spotkania obfitował w wiele ciekawych i interesujących wystąpień. Prelekcję edukacyjną nt. cyberprzemocy przygotowali i przedstawili studenci Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu oraz ks. Rafał Główczyński SDS diecezjalny asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, który działa w Internecie pod pseudonimem „Ksiądz z osiedla”. Wydarzenie zorganizowano z myślą o młodym pokoleniu, które porusza się w wirtualnym świecie. Bł. Carlo Acutis uchodził za pierwszego internetowego ewangelizatora, ale nigdy nie zapominał o podstawowych wartościach i drugim człowieku. Siłę czerpał z Eucharystii, którą uważał za „autostradę do nieba”. Spotkanie zwieńczyła Msza Św., której przewodniczył ks. Mateusz Klaczyński. Każdy mógł również dotknąć relikwii błogosławionego i prosić o jego wstawiennictwo. Wydarzenie to zakończyło się wspaniałym poczęstunkiem dla wszystkich.

 

3 listopada 2022 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Gorzycach Wielkich odbył się finał Rejonu Kalisz Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt (klasy 7-8). W rywalizacji o pierwsze miejsce wzięło udział siedem drużyn: SP Raszków, SP Gorzyce Wielkie, SP Broniszewice, SP Strzałków, SP Benice, SP Doruchów, SP Łęka Opatowska. Zwycięzcy turnieju będa reprezentowali nasz rejon w półfinale wojewódzkim. Drużyna dziewcząt ze Strzałkowa w składzie:Julia Ostrowska, Weronika Pietrzak, Martyna Matysiak, Milena Waliś, Julita Jasińska, Nikola Osicka, Lena Jakubczak, Maja Owczarek, Ewelina Humelt, Małgorzata Kończak, była jedną z najbardziej walecznych drużyn turnieju. Po pierwszych meczach wyszły z grupy i przeszły do półfinału, w którym wygrały z zespołem z Broniszewic. W finałowej rozgrywce przegrały 1:0 z gospodarzami z Gorzyc Wielkich zajmując II miejsce. To też dla naszych dziewczyn duży sukces. Brawo!

Podkategorie