W poniedziałek 21 lutego prezydent Rosji, Władimir Putin uznał niezależność dwóch regionów kontrolowanych przez separatystów: ługańskiego i donieckiego. 24 lutego Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę. Rosyjskie wojska zgromadzone na granicy ruszyły do natarcia. Prezydent Ukrainy - Wołodymyr Zełenski ogłosił stan wojenny. 

Wojska ukraińskie walczą i stawiają opór najeźdźcom, a kraje Europy Zachodniej oraz Stany Zjednoczone nakładają na Rosję coraz więcej sankcji. 

By okazać pomoc Ukrainie w nasza szkoła przyłączyła się do gminnej akcji zbiórki rzeczy. Uchodźcom  potrzebne są m.in. śpiwory, kosmetyki, długoterminowa żywność, artykuły dla dzieci, leki oraz baterie. Więcej szczegółów w zamieszczonym poniżej ogłoszeniu. Naszych uczniów oraz rodziców zachęcamy do wsparcia sąsiadów zza granicy i przyłączenia się do akcji.