Początek nowego roku rozpoczął się w strzałkowskim przedszkolu przygotowaniami do Dnia Babci i Dziadka. I choć nie mogliśmy zaprosić naszych Najmilszych Gości do przedszkola, przygotowania do ich święta szły pełną parą. Gdy życzenia, piosenki były wyuczone, upominki zostały przygotowane pozostało tylko nagranie . Przedszkolaki przed kamerą czuły się wspaniale! Podobno Babcie i Dziadkowie byli zachwyceni…

Luty choć jest najkrótszym miesiącem w roku obfitował w wiele okazji do świętowania. 14 lutego to Walentynki – każdy przedszkolak otrzymał słodkie serduszko, były też karteczki walentynkowe. Dzieci dowiedziały się skąd wzięło się to święto i kim był Święty Walenty.

Kilka dni później Bal Karnawałowy! Przygotowania trwały cały tydzień, a wymyślanie i przygotowanie strojów jeszcze wcześniej. Przedszkolaki przygotowały karnawałowe maski, dekoracje, dmuchały balony. W czwartek od samego rana w przedszkolu przy dźwiękach syreny strażackiej rozpoczął się bal. Nasi sąsiedzi strażacy kilka razy ruszali do akcji po nocnej wichurze. Trzymaliśmy kciuki aby szybko i bezpiecznie wracali. A w przedszkolu tańce! Dzieci same proponowały przy jakiej muzyce chcą się bawić. Było bardzo wesoło, głośno i słodko. Pod koniec zabawy zabrakło prądu, więc była jeszcze chwila odpoczynku zanim przyszli rodzice.

Tydzień później obchodziliśmy Tłusty Czwartek. Oczywiście były przepyszne pączki od Rady Rodziców! Przedszkolaki dowiedziały się skąd pochodzi ten zwyczaj, nauczyły się wierszyka o pączkach, liczyły pączki, były też rzuty „oponką”.

Atrakcją ostatnich dni była też praca koparki przed naszym przedszkolem i na placu zabaw – będzie pięknie!

Zbliża się marzec i kolejne święta i uroczystości…