25 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2020 / 2021. Rok- inny, z powodu pandemii, wypełniony w większości nauką zdalną. Niektórzy żegnali szkołę tylko na dwa miesiące, inni po 9 latach opuszczali szkolne mury na zawsze, by rozpocząć zupełnie nowy etap w życiu.

To właśnie dla ósmoklasistów dzień ten był szczególny i pełen emocji. Klasa 7 pożegnała ich ciepłymi słowami, symboliczną różyczką oraz dedykacją muzyczną. Klasa 8 dziękowała nauczycielom i rodzicom za „cierpliwość, wyrozumiałość, ciepło, pomocną dłoń, kształtowanie serc i charakterów”. Podczas uroczystego ślubowania absolwenci obiecali , że „dalszą pracą i nauką będą rozsławiać imię Szkoły Podstawowej w Strzałkowie”. A my trzymamy ich za słowo!

Pani Dyrektor podsumowała wyniki nauczania, rozdała nagrody książkowe najlepszym uczniom i życzyła wszystkim udanych, bezpiecznych wakacji. Rada rodziców oprócz nagród książkowych, ufundowała również wspaniały sprzęt sportowy, który z pewnością uprzyjemni lekcje wychowania fizycznego w naszej szkole. Na koniec uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami, którzy wręczyli upragnione świadectwa, a to oznaczało tylko jedno- wakacyjną przygodę czas zacząć!