Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do uroczystości Ślubowania od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie piosenek, wytrwale  ćwiczyli podczas prób.

Niestety pandemia oraz związane z nią obostrzenia zmusiła nas do przełożenia Ślubowania. Odbyło się ono, nie tak jak zazwyczaj w obecności zaproszonych gości, rodziców, grona pedagogicznego oraz uczniów wszystkich klas lecz pomimo tego było uroczyście i galowo.

 W podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor szkoły Anna Kruczkowska dokonała aktu pasowania na ucznia, dotykając ramienia symbolicznym ołówkiem i wymawiając słowa: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Strzałkowie”. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy. Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor złożyła pierwszoklasistom serdeczne życzenia oraz obdarowała ich upominkami. Otrzymali również ufundowane przez rodziców kuferki z przyborami szkolnymi i słodkościami.

Mam nadzieję, że mimo obostrzeń związanych z czasem pandemii wydarzenie to na długo zostanie w naszej pamięci.