29 finał WOŚP ze względu na pandemię, odbył się inaczej niż zwykle. Hasłem przewodnim tegorocznej akcji było „ Finał z głową”.

Nasi wolontariusze: Oliwia Jasińska (kl.8), Marcin Słopień (kl.8), Martyna Matysiak (kl.6), Nikola Osicka (kl.6) i Weronika Pietrzak (kl.6) zbierali pieniądze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Datki można było wrzucać do puszek ale również dokonując wpłaty, na specjalnie do tego celu przeznaczone eSkarbonki. Uczniowie, jak każdego roku zaangażowali się w zbiórkę, a finał przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.

Łączna kwota, która wpłynęła na konto WOŚP ze Szkoły Podstawowej w Strzałkowie to

2189,32 zł

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w naszą zbiórkę.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Dyrektor –Anny Kruczkowskiej, która była głównym inicjatorem i gorąco zachęcała do wzięcia udziału w akcji, a w trakcie jej trwania nieustanie dopingowała nas słowami: „Dobro wraca!”

Gorące słowa wdzięczności dla wychowawców dzieci z klas młodszych - za „pękate puszeczki”- które otrzymaliśmy ze szkoły.

Wyrazy uznania dla wychowawców i uczniów klas starszych - za wpłaty na eSkarbonki i do „wosiowych puszek”.

Ogrom podziękowań dla wolontariuszy i rodzin naszych uczniów oraz wszystkich ludzi dobrej woli bez których zaangażowania, ta akcja nie miałaby sensu.

ZŁOTY MEDAL przyznajemy naszym rekordzistkom Martynce Matysiak i jej mamie -Pani Arlecie Matysiak, które od godziny 10.00 do 16.30 ( tylko z malutką przerwą na posiłek ) przemierzały Kalisz, zbierając pieniążki na ten szczytny cel. W ten sposób udało się im zgromadzić największą sumę.

Łączna kwota podzielona przez ilość uczniów naszej szkoły, to średnio 20 zł podarowane na WOŚP. Czekamy z niecierpliwością na kolejny, 30 już finał WOŚP wierząc, że i tym razem LUDZI DOBREGO SERCA nie zabraknie.

Samorząd Uczniowski (DP)